KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10355467
*
nr 1035 5467
Per Adalbert von Rosen
(f. 1953), Sverige
Blandteknik, Per Adalbert von Rosen (f. 1953), komposition, bladets mått: 152x102
Kondition: oramad, löst blad
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2016
kl 20:58:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 14:59:52
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Per Adalbert von Rosen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9374 Blandteknik
2 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad. Bl..//
Auktionen avslutas
idag
18 november kl 20:34
-
1008 Blandteknik
Ulf Lundell (f. 1949), Sverige. Signerad UL -95. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:51
*
Per Adalbert von Rosen
Kondition: oramad, löst blad
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Per Adalbert von Rosen
nr 1035 5467
Per Adalbert von Rosen
(f. 1953), Sverige
Blandteknik, Per Adalbert von Rosen (f. 1953), komposition, bladets mått: 152x102
Kondition: oramad, löst blad
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 14:59:52 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Per Adalbert von Rosen
Per Adalbert von Rosen, född 1953 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Per Adalbert von Rosen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9374 Blandteknik
2 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerad. Bl..//
Auktionen avslutas
idag
18 november kl 20:34 -
1008 Blandteknik
Ulf Lundell (f. 1949), Sverige. Signerad UL -95. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:51