Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14378331



*

nr 1437 8331


MIXED MEDIA

unidentified artist. Signed with monogram, -94. Mixed media, Image dimensions: 62x87, outer dimensions including frame: 84x110 cm,


Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, -94. Blandteknik, bildmått: 62x87, yttermått inklusive ram: 84x110 cm


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 700

Auction date:

Monday December 13 2021
at 20:12:55


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/12 18:38:26 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr