KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6983232
*
nr 698 3232
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Maurice Blanchard (1903-1969), 1954, Paris, 30x40
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 maj 2011
kl 19:37:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/5 16:39:36
1
700 kr
20/5 12:05:06
2
1.500 kr
23/5 17:30:48
3
1.300 kr
23/5 17:31:27
3
1.600 kr
23/5 19:32:19
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Maurice Blanchard
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Läs mer om Maurice Blanchard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt maurice blanchard paris vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:12
*
Maurice Blanchard
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Läs mer om Maurice Blanchard
nr 698 3232
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Maurice Blanchard (1903-1969), 1954, Paris, 30x40
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 maj 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/5 16:39:36 | 1 | 700 kr |
| 20/5 12:05:06 | 2 | 1.500 kr |
| 23/5 17:30:48 | 3 | 1.300 kr |
| 23/5 17:31:27 | 3 | 1.600 kr |
| 23/5 19:32:19 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Maurice Blanchard
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.Läs mer om Maurice Blanchard
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik europa frankrike fransk franska franskt maurice blanchard paris vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:12



