KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6924021
*
nr 692 4021
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Blandteknik, Martin Säflund (1894-1976), Uppsala, 30x98
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2011
kl 16:00:00
- Konstnär/Designer
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Martin Säflund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
Läs mer om Martin Säflund
nr 692 4021
Martin Säflund
(1894-1976), Sverige
Blandteknik, Martin Säflund (1894-1976), Uppsala, 30x98
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2011 |
- Konstnär/Designer
Martin Säflund
Martin Säflund, född i Uppsala 1894, död 1976, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Martin Säflund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik martin säflund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppsala vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



