KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9343071
*
nr 934 3071
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Blandteknik, Madeleine Pyk (f. 1934), Stadsmotiv, motivet: 21 x 26
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:44:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/12 10:52:03
1
1.300 kr
6/1 20:11:30
2
1.100 kr
6/1 20:11:30
1
1.200 kr (Budbetjänt)
6/1 20:11:42
2
1.300 kr
6/1 20:11:42
1
1.300 kr (Budbetjänt)
6/1 20:11:53
2
Vinnande bud
10/1 23:23:38
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik madeleine pyk stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59
-
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30
-
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32
*
Madeleine Pyk
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 3071
Madeleine Pyk
(f. 1934), Sverige
Blandteknik, Madeleine Pyk (f. 1934), Stadsmotiv, motivet: 21 x 26
Madeleine Pyk, född 1934 i Stockholm.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/12 10:52:03 | 1 | 1.300 kr |
6/1 20:11:30 | 2 | 1.100 kr |
6/1 20:11:30 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
6/1 20:11:42 | 2 | 1.300 kr |
6/1 20:11:42 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
6/1 20:11:53 | 2 | Vinnande bud |
10/1 23:23:38 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik madeleine pyk stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30 -
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:16
-
6303 Blandteknik
Hans Björn. Signerad, daterad -84, komposition. Bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:59 -
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30 -
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32