KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16951020

nr 1695 1020

Louis Bourgeois-Borgex

(1873-1959), Frankrike

Kvinnoporträtt. Signerad, daterad 1905. Blandteknik, 60x45 cm, yttermått inklusive ram: 69x54 cm

Kondition: fläckar

Louis Bourgeois-Borgex, fransk bildkonstnär född 1873, död 1959.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 april 2025
kl 19:36:12

21/4 19:14:02 1      Vinnande bud

Louis Bourgeois-Borgex

Läs mer om Louis Bourgeois-Borgex