KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16951020
nr 1695 1020
Louis Bourgeois-Borgex
(1873-1959), Frankrike
Kvinnoporträtt. Signerad, daterad 1905. Blandteknik, 60x45 cm, yttermått inklusive ram: 69x54 cm
Kondition: fläckar
Louis Bourgeois-Borgex, fransk bildkonstnär född 1873, död 1959.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 april 2025
kl 19:36:12
21/4 19:14:02
Louis Bourgeois-Borgex
Läs mer om Louis Bourgeois-Borgex