KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11642030
*
nr 1164 2030
Jac Edgren
(1899-1980), Sverige
Blandteknik, 2 st, "Tandvärk", 17x20
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 februari 2018
kl 20:45:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/2 17:37:05
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jac edgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20
*
Jac Edgren
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
nr 1164 2030
Jac Edgren
(1899-1980), Sverige
Blandteknik, 2 st, "Tandvärk", 17x20
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 februari 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 19/2 17:37:05 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jac edgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:22 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:20



