KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 5053012
*
nr 505 3012
Jac Edgren
(1899-1980), Sverige
Blandteknik, Jac Edgren, 'Premie', 12x17
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
950 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2008
kl 17:32:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 01:23:32
1
900 kr
28/1 14:16:20
2
Vinnande bud
28/1 16:12:03
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jac edgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:12
*
Jac Edgren
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
nr 505 3012
Jac Edgren
(1899-1980), Sverige
Blandteknik, Jac Edgren, 'Premie', 12x17
Jacob Albert Edgren, svensk tecknare född 1899, död 1980.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 950 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/1 01:23:32 | 1 | 900 kr |
| 28/1 14:16:20 | 2 | Vinnande bud |
| 28/1 16:12:03 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik jac edgren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:12



