KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14052218
nr 1405 2218
Hilda Heyman
(1872-1955), Sverige
Blandteknik, Pojke i Jerusalem. Signerad. Yttermått inklusive ram: 28x25 cm
Hilda Heyman, svensk bildkonstnär född 1872, död 1955.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:24:09
200 kr
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer