KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14897106
nr 1489 7106
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
2 st, Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 22x21-21x17 cm
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 september 2022
kl 20:08:50
10/9 14:38:12
Harry Booström
Läs mer om Harry Booström