KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14324439
nr 1432 4439
Hans Ångsäter
(f. 1935), Sverige
Tillskriven, ej signerad, blandteknik, komposition med gårdsmiljö och figurer, pannå, 52x85cm, yttermått inklusive ram: 67x100cm
Hans Ångsäter, född 1935 i Ljusdal, Hälsingland, svensk målare.
måndag 22 november 2021
kl 20:52:37
Hans Ångsäter
Läs mer om Hans Ã…ngsäter