KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12374197
nr 1237 4197
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Blandteknik, Man. Signerad, daterad 1982, bladets mått: 50x37, oramad
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
måndag 25 februari 2019
kl 20:00:38
350 kr
400 kr
450 kr
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
Ewert Karlsson EWK
Läs mer om Ewert Karlsson EWK
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta