KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16693066
nr 1669 3066
Eva Hellbom
(1920-2009), Sverige
Eva Hellbom (1920-2009), komposition. Signerad, daterad -82. Blandteknik, skiss. Bladets mått: 38x46 cm, yttermått inklusive ram: 41x51 cm
Eva Hellbom, svensk keramiker och bildkonstnär född 1920, död 2009.
måndag 16 december 2024
kl 20:47:51
Eva Hellbom
Läs mer om Eva Hellbom