Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8146093



*

nr 814 6093


Ernst Söderberg

(1889-1967), Sverige


Ernst Söderberg (1889-1967), scene from a harbour, signed, -28, subject size: 45x53,


MIXED MEDIA, Ernst Söderberg (1889-1967), hamnmotiv, signerad, -28, motivets mått: 45x53


Ernst Söderberg, Swedish painter, graphic artist and craftsman, born 1889, dead 1967.

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday Mars 18 2013
at 18:12:26


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/3 19:28:23 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Ernst Söderberg

Ernst Söderberg, Swedish painter, graphic artist and craftsman, born 1889, dead 1967.

Read more about Ernst Söderberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ernst söderberg hamnmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr