KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8815609

nr 881 5609

Eric Hallström

(1893-1946), Sverige

Blandteknik, Eric Hallström (1893-1946), signerad. -32, motivet: 16x20

Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.

måndag 17 mars 2014
kl 18:16:23

Eric Hallström

Läs mer om Eric Hallström