KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17025309
nr 1702 5309
Elis Eriksson
(1906-2006), Sverige
Monogramsignerad med skrivmaskinstext, daterad -63, figurkomposition. Blandteknik, bildmått: 23x25 cm, yttermått inklusive ram: 51x51 cm. Signerad
Elis Eriksson, svensk målare, skulptör och författare född 1906, död 2006.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 19 maj 2025
kl 20:02:00
15/5 15:45:04
Elis Eriksson
Läs mer om Elis Eriksson