KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16406198
nr 1640 6198
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
"Nasaret". Signerad, daterad mars 1934. Blandteknik, bildmått: 31x23 cm, yttermått inklusive ram: 44x36 cm
Kondition: slitage, skador
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 2 september 2024
kl 18:35:47
2/9 17:49:29
600 kr
2/9 18:30:47