Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8681316



*

nr 868 1316


Einar Forseth

(1892-1988), Sverige


Einar Forseth (1892-1988), 29x33,


MIXED MEDIA (F), Einar Forseth (1892-1988), 29x33


Einar Forseth, born 1892, dead 1988, Swedish painter.

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday January 6 2014
at 19:21:10


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/1 15:01:42 1      800 kr
6/1 18:56:53 2      1.000 kr
6/1 19:15:43 1      1.000 kr
6/1 19:16:00 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Einar Forseth

Einar Forseth, born 1892, dead 1988, Swedish painter.

Read more about Einar Forseth
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr