KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8202097
nr 820 2097
Curt Stoopendaal
(1893-1927), Sverige
Blandteknik, Curt Stoopendaal (1893-1927), flicka dragandes på kärra, signerad, motivets mått: 22x15
Curt Nyström-Stoopendaal, svensk målare född 1893, död 1927.
måndag 15 april 2013
kl 19:27:04
Curt Stoopendaal
Läs mer om Curt Stoopendaal