KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik/collage 15758827
nr 1575 8827
Thomas Prytz
(1944-2020), Sverige
Blandteknik/collage, Ej signerad, "ljus och skugga i mörkret", yttermått inklusive ram: 63x37
Thomas Prytz, svensk konstnär född 1944, död 2020.
Utrop:
500 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 18:55:38