KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11933100
*
nr 1193 3100
Christian Björn Larsen
(1931-1993), Sverige
Blandteknik, Flicka, 1963. Motivet: 50x38
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 20:15:59
- Konstnär/Designer
Christian Björn Larsen
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
Läs mer om Christian Björn Larsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barnporträtt blandteknik flicka porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49
-
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25
*
Christian Björn Larsen
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
Läs mer om Christian Björn Larsen
nr 1193 3100
Christian Björn Larsen
(1931-1993), Sverige
Blandteknik, Flicka, 1963. Motivet: 50x38
Christian Björn Larsen, målare född i Buenos Aires 1931, död 1993.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Konstnär/Designer
Christian Björn Larsen
Christian Björn Larsen, mÃ¥lare född i Buenos Aires 1931, död 1993.Läs mer om Christian Björn Larsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller barnporträtt blandteknik flicka porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49 -
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25



