Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8135848



*

nr 813 5848


Astrid Nordenstam

(f. 1942), Sverige


Blandteknik, Astrid Nordenstam (f. 1942), 45x30


Astrid Nordenstam, svensk målare född 1942 i Stockholm.

Följerätt

Ja

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 mars 2013
kl 18:22:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/3 18:43:31 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Astrid Nordenstam

Astrid Nordenstam, svensk målare född 1942 i Stockholm.

Läs mer om Astrid Nordenstam
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller astrid nordenstam blandteknik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 20:20
  • 7166 Pastell
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:58




Ladda ner broschyr