KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12968108
nr 1296 8108
Armand Rossander
(1914-1976), Sverige
Blandteknik, Kust. Signerad. Motivet: 26x33 cm
Armand Rossander, född 1914 i Stockholm, död 1976, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 9 december 2019
kl 20:21:38
9/12 17:49:34
100 kr
9/12 20:15:54
Armand Rossander
Läs mer om Armand Rossander