KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9342042
*
nr 934 2042
Angelica Wiik
(f. 1960), Sverige
Blandteknik, Angelica Wiik (f. 1960), Musikanter, 58x39
Angelica Wiik, svensk målare född i Stockholm 1960.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:08:00
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller angelica wiik blandteknik musikanter svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49
-
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25
*
Angelica Wiik
Angelica Wiik, svensk målare född i Stockholm 1960.
Läs mer om e-auktion
nr 934 2042
Angelica Wiik
(f. 1960), Sverige
Blandteknik, Angelica Wiik (f. 1960), Musikanter, 58x39
Angelica Wiik, svensk målare född i Stockholm 1960.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller angelica wiik blandteknik musikanter svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:49 -
1003 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:25



