KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13128621
nr 1312 8621
Alfred Wahlberg
(1834-1906), Sverige
Blandteknik, Tillskriven, "Klädesholmen 1913,14x22 cm. Ej signerad
Alfred Wahlberg, född 1834 i Stockholm, död 1906 i Tranås, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 9 mars 2020
kl 20:29:58
500 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
Alfred Wahlberg
Läs mer om Alfred Wahlberg