KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14965127
nr 1496 5127
Blandteknik
AlexSmart, (f. 1988, Ukraina). "MilitaryLoft", 2022. Objekt bestående av lock till en skadad låda för AK-74 automatgevär. Objekt, mixed media, bemålat trä och metallelement. Lådan plockades upp av ukrainska soldater vid en insats för befriande av Irpin. Signerad i ett beslag samt a tergo, 65x104 cm. Försäljningen sker till förmån för förmån för Ukraina: Välgorenhetsorganisation "VF Kärlekens värld" för att hjälpa föräldralösa barn
Utrop:
1.500 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 20:03:35
300 kr
350 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÃ…TT)
500 kr
600 kr
1.000 kr
2.200 kr
2.400 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.200 kr