KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteeknik 14719373

nr 1471 9373

Ivar Arosenius

(1878-1909), Sverige

Blandteeknik, Signerad, daterad -18,18x13, yttermått inklusive ram: 31x27 cm

Ivar Arosenius, född 1878, död 1909, svensk målare och bilderboksförfattare.

måndag 30 maj 2022
kl 18:57:20

Ivar Arosenius

Läs mer om Ivar Arosenius