Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 6068040



*

nr 606 8040


Bestickuppsättning

med fiskbestick, Nysilver, monogram M


Utrop:

300 kr

Såld:

1.200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 26 oktober 2009
kl 17:31:23


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/10 11:11:30 1      400 kr
24/10 11:05:00 2      350 kr
24/10 11:05:14 2      450 kr
24/10 11:30:12 1      500 kr
24/10 17:28:19 2      600 kr
25/10 11:55:39 1      650 kr
26/10 06:12:39 2      800 kr
26/10 10:29:46 1      750 kr
26/10 10:30:52 1      900 kr
26/10 11:01:43 2      1.000 kr
26/10 12:37:36 1      1.000 kr
26/10 12:38:02 1      1.100 kr
26/10 12:40:07 1      Vinnande bud
26/10 15:46:09 2      1.200 kr


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning fiskbestick matbestick monogram m nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr