Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 7585673



*

nr 758 5673


Bestickuppsättning

ca 45 del, nysilver


Utrop:

800 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 maj 2012
kl 19:39:27


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/5 17:11:53 1      150 kr
12/5 20:55:02 2      500 kr
13/5 19:21:42 3      300 kr
13/5 19:36:37 4      400 kr
13/5 19:41:49 4      500 kr
13/5 19:42:19 4      550 kr
14/5 17:10:42 5      800 kr
14/5 17:15:45 4      650 kr
14/5 17:16:23 4      750 kr
14/5 17:16:51 4      850 kr
14/5 18:56:39 3      1.000 kr
14/5 19:30:20 4      950 kr
14/5 19:31:45 4      1.100 kr
14/5 19:32:11 6      Vinnande bud
14/5 19:33:49 4      1.300 kr
14/5 19:34:27 4      1.500 kr



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nysilver pläter silver ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 9.800 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr