SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 7041084
nr 704 1084
Bestick
silver, 13 + 12 + 4 + 11, Svensk Spets + mockaskedar, 9 st. förgyllt silver
Utrop:
2.000 kr
måndag 20 juni 2011
kl 19:33:43
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver