SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestick 4878033
nr 487 8033
Bestick
diverse, silver + tespindel, 1800-tal, nysilver
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
måndag 24 september 2007
kl 17:07:43
450 kr
550 kr
650 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.