SILVER & METAL / Silver / Beaker 7977225
nr 797 7225
BEAKER
silver, gilt, 1806, height: 10, cracks.
Silver, invändigt förgylld, 1806, höjd: 10
Condition: spricka/ sprickor
1000
SEK 700
Monday December 17 2012
at 17:55:59
16/12 21:03:17
600 kr
17/12 11:48:42
- Thema-auction
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver