SILVER & METAL / Silver / Goblet 10368041
nr 1036 8041
GOBLET
silver, CG Hallberg CGH, 1941, delvis förgylld, height: 19 cm,
silver, CG Hallberg CGH, 1941, delvis förgylld, höjd: 19 cm
1500
SEK 1100
Monday May 9 2016
at 19:18:53
6/5 12:25:13
1.000 kr
9/5 15:45:37
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver