SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Applique 1125003
nr 112 5003
Applique
Silver, 1800-tal, trol Frankrike, kompletterad, H41, (sk)
Utrop:
8.000 kr
måndag 14 januari 2002
kl 17:30:00
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver