KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14029096

nr 1402 9096

Sten Kärvinge

(f. 1937), Sverige

Akvareller, 5 st, Fåglar & landskap. Signerade, daterade 1970 & 1999. Motivet: 16x22 - 22x26, yttermått inklusive ram: 33x35-37x40, akvarell

Sten Kärvinge, svensk målare och tecknare född 1937.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 7 juni 2021
kl 19:24:08

Sten Kärvinge

Läs mer om Sten Kärvinge