Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 5784093



*

nr 578 4093


Akvareller

4 st, Rolf Berndtsson, Landskap, ca 20 c 28


Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 april 2009
kl 17:22:37


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/4 13:36:13 1      250 kr
20/4 17:17:24 2      150 kr
20/4 17:17:37 2      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap landskapsmotiv landskapsmåleri rolf berndtsson vattenfärg
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8009 Akvarell
    Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:12
  • 8008 Akvarell
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Strandfiske, K..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:34
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr