ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 9177122
*
nr 917 7122
WATERCOLOURS
2 pcs, unidentified artist, Runmarö, monogramsignerad 1899, 16x27,
2 st, Oidentifierad konstnär, Runmarö, monogramsignerad 1899, 16x27
Estimate:
600
Sold:
SEK 600
Auction date:
Monday October 13 2014
at 19:48:36
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/10 17:35:15
1
200 kr
12/10 21:37:21
2
200 kr
12/10 21:37:21
1
200 kr (Robot)
12/10 21:37:44
2
250 kr
13/10 10:45:29
2
350 kr
13/10 17:37:26
1
300 kr
13/10 17:37:26
2
350 kr (Robot)
13/10 17:41:09
1
400 kr
13/10 19:43:11
3
500 kr
13/10 19:43:36
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller runmarö skärgården skärgårdsmotiv vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
WATERCOLOURS
Läs om budbetjänten
nr 917 7122
WATERCOLOURS
2 pcs, unidentified artist, Runmarö, monogramsignerad 1899, 16x27,
2 st, Oidentifierad konstnär, Runmarö, monogramsignerad 1899, 16x27
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 600 |
| Auction date: |
Monday October 13 2014 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 10/10 17:35:15 | 1 | 200 kr |
| 12/10 21:37:21 | 2 | 200 kr |
| 12/10 21:37:21 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 12/10 21:37:44 | 2 | 250 kr |
| 13/10 10:45:29 | 2 | 350 kr |
| 13/10 17:37:26 | 1 | 300 kr |
| 13/10 17:37:26 | 2 | 350 kr (Robot) |
| 13/10 17:41:09 | 1 | 400 kr |
| 13/10 19:43:11 | 3 | 500 kr |
| 13/10 19:43:36 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller runmarö skärgården skärgårdsmotiv vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



