Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 4537674



*

nr 453 7674


WATERCOLOURS

Lenght: ()


2 st. monogramsignerade, munkar, 24x18


Estimate:

100

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday February 26 2007
at 17:32:33


  • Bid history
Time Bidder Bid
23/2 20:32:53 1      150 kr
25/2 00:23:42 2      250 kr
26/2 14:24:58 3      250 kr
26/2 14:26:12 3      300 kr
26/2 14:51:08 4      450 kr
26/2 17:27:04 5      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller munkar religiösa motiv religiöst motiv vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr