KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 8703510
*
nr 870 3510
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Akvareller, 3 st, Leopold Fare (1926-1996), Landskap, motivet: 45 x 32
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 januari 2014
kl 19:53:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 19:14:30
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap landskapsmotiv landskapsmåleri leopold fare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3339 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad FP, 23x17..//
Auktionen avslutas
idag
18 november kl 20:32
-
1012 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Solglitter". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 19:48
-
1007 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Upplandsmotiv..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:17
-
1011 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Björkar vid ku..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:18
-
1016 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Nymåne. Signer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:42
-
3214 Akvarell
Per Wilhelm Cedergren (1823-1896), Sverige. Skärgå..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
18 november kl 20:49
*
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Läs mer om Leopold Fare
nr 870 3510
Leopold Fare
(1926-1996), Sverige
Akvareller, 3 st, Leopold Fare (1926-1996), Landskap, motivet: 45 x 32
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 januari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/1 19:14:30 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Leopold Fare
Leopold Fare, född 1926 i Stockholm, död 1996, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Leopold Fare
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap landskapsmotiv landskapsmåleri leopold fare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
3339 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad FP, 23x17..//
Auktionen avslutas
idag
18 november kl 20:32 -
1012 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Solglitter". ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 19:48 -
1007 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. "Upplandsmotiv..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:17
-
1011 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Björkar vid ku..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:18 -
1016 Akvarell
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Nymåne. Signer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
25 november kl 18:42 -
3214 Akvarell
Per Wilhelm Cedergren (1823-1896), Sverige. Skärgå..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
18 november kl 20:49