Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 5842121



*

nr 584 2121


Gottfrid LÃ¥rd

(1895-1981), Sverige


Akvareller, 2 st, Gottfrid LÃ¥rd, Skeppsholmen & Hudiksvall


Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.

Utrop:

100 kr

Såld:

2.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 25 maj 2009
kl 17:53:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/5 22:23:28 1      250 kr
22/5 11:23:23 2      250 kr
22/5 11:24:01 2      350 kr
22/5 22:33:08 1      550 kr
24/5 22:26:46 3      2.700 kr
25/5 07:55:38 4      1.000 kr
25/5 07:59:57 4      1.500 kr
25/5 08:03:35 4      2.000 kr
25/5 08:07:46 4      2.200 kr
25/5 08:09:34 4      2.500 kr
25/5 14:51:49 4      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Gottfrid LÃ¥rd

Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.

Läs mer om Gottfrid LÃ¥rd
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gottfrid lård svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 Akvarell
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 8213 Akvarell
    Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:06
  • 8097 Akvarell
    Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8315 Akvarell
    F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:35
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:22
  • 8033 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr