KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 16858129
nr 1685 8129
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 5 st, Signerade, Stockholmsmotiv bland annat Nybergsgränd 6 Lilla manegen. Akvarell, bildmått: 16x21,5, yttermått inklusive ram: 24x32 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 10 mars 2025
kl 18:24:14
6/3 11:01:28
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström