KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 16259349
nr 1625 9349
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 4 st, Signerade, Stockholm, bland annat Tegnérgatan, yttermått inklusive ram: 26x34 cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 3 juni 2024
kl 18:00:28
30/5 21:39:23
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström