KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 9862814

nr 986 2814

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvareller, 11 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.300 kr

måndag 12 oktober 2015
kl 19:25:17

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström