KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 9862814
nr 986 2814
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvareller, 11 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 12 oktober 2015
kl 19:25:17
1.000 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström