Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 13568492



*

nr 1356 8492


Ebba Hedqvist

(1909-2001), Sverige


2 pcs, Ebba Hedqvist (1909-2001), Sweden. Signed, birds, 16x26-37x54cm,


WATERCOLOURS, 2 st, Signerade, fåglar, 16x26-37x54cm


Ebba Hedqvist, Swedish painter, born 1909, dead 2001.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday October 26 2020
at 19:47:09



  • Artist/Designer

Ebba Hedqvist

Ebba Hedqvist, Swedish painter, born 1909, dead 2001.

Read more about Ebba Hedqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djurmotiv ebba hedqvist fågel fågelmotiv fåglar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr