KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14577498
nr 1457 7498
Bengt Landin
(f. 1933), Sverige
Akvareller, 2 st, Signerade, blomsterstilleben. Akvarell, bildmått: 23x15cm-20x14cm, yttermått inklusive ram: 41x34cm
Kondition: en tavla saknar glas
Bengt Landin, svensk grafiker och målare född 1933 i Stockholm.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 28 mars 2022
kl 19:33:31
500 kr
Bengt Landin
Läs mer om Bengt Landin