KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12588013

nr 1258 8013

Wladyslaw Chmielinski

(1911-1979), Polen

Akvarell, Vintermotiv från Warszawa, Signerad. Motivet: 33x23,5

Wladyslaw Chmielinski, polsk bildkonstnär född 1911, död 1979.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 27 maj 2019
kl 19:36:04

  • Klassiska
  • 27 maj

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Wladyslaw Chmielinski

Läs mer om Wladyslaw Chmielinski