KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14003317

nr 1400 3317

Vladimir Kamendy

(1955-2014), Sverige

Komposition. Akvarell/collage. Signerad. Bladets mått: 78x105 cm, yttermått inklusive ram: 100x86 cm

Vladimir Kamendy, svensk-slovakisk konstnär född i Bratislava 1955, död 2014.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 31 maj 2021
kl 20:20:46

29/5 03:30:14 1      Vinnande bud

Vladimir Kamendy

Läs mer om Vladimir Kamendy