ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 14666024
nr 1466 6024
Vilhelm Bjerke-Petersen
(1909-1957), Danmark
Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), Denmark. Sod. Weight: b-p, 41, landscape, 39x22, outer dimensions including frame: 46x27, watercolour, fuktskador och papperskador.
WATERCOLOUR, Sod. V b-p, 41, Landskap, 39x22, yttermått inklusive ram: 46x27, akvarell. Signerad
Condition: fuktskador och papperskador
Vilhelm Bjerke-Petersen, Danish-Swedish painter, ceramist and designer, born 1909, dead 1957.
600
SEK 400
Monday May 9 2022
at 18:47:01
100 kr
350 kr
250 kr
300 kr (Robot)
Vilhelm Bjerke-Petersen
Read more about Vilhelm Bjerke-Petersen