KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13967172

nr 1396 7172

Tycho Ödberg

(1865-1943), Sverige

Akvarell, Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Signerad, daterad 1937, kanalmotiv, 41x37, yttermått inklusive ram: 45x41, akvarell

Tycho Ödberg, svensk bildkonstnär född 1865, död 1943.

Utrop:

600 kr

Såld:

250 kr

måndag 10 maj 2021
kl 19:14:27

Tycho Ödberg

Läs mer om Tycho Ödberg