KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14222027
nr 1422 2027
Tomas Mandel
(f. 1923), Sverige
"Låg sol över Kvastmakarbacken". Signerad, akvarell, 44x29 cm, yttermått inklusive ram: 60x44 cm
Tomas Mandel, svensk bildkonstnär född 1923 .
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
måndag 27 september 2021
kl 19:31:03
350 kr
27 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm